Péče o stromy

Vítáme vás na stránkách věnovaných péči o stromy. V záložce Služby naleznete krátké info o činnostech, kterými se zabývame a které vám tímto nabízíme. Místem naší působnosti je především Brno a okolí, dále Jihomoravský a Zlínský kraj a kraj Vysočina. V Poradně můžete pokládat dotazy. V sekci Články uveřejňujeme texty věnované arboristice, péči o stromy, stromolezectví. Problematika je to velice široká, takže naší ambicí je pouze vybírat témata tak, jak se s nimi setkáváme, a publikovat to, co nám připadá zajímavé.

Jaké služby tedy nabízíme:

  • Kácení stromů, vyřezávání nežádoucích dřevin a keřů. Pokos zanedbaných pozemků zarostlých trávou.
  • Rizikové kácení – kácení stromů v blízkosti domů, nad ploty, na hřbitovech apod.
  • Ořez koruny stromů – prořez suchých větví, prosvětlení koruny, zdravotní řez (ořez zlomených, prosychajících a suchých větví), obvodová redukce koruny, řez ovocných stromů.
  • Statické zajištění koruny stromu – umístění zabezpečujícího kotvení do koruny stromů, u kterých je riziko rozlomení.
  • Hodnocení provozní bezpečnosti stromů, návrh ošetření – posuzujeme provozní bezpečnost stromu. Hodnotíme zejména zdravotní stav, vitalitu a stabilitu stromu.
  • Údržba zahrad, výsadby - vysazujeme a tvarujeme stromy a keře, provádíme údržbové práce na zahradách.


...a také Vám rádi poradíme, neváhejte nás kontaktovat (viz Poradna). Pro tyto práce máme veškerá nutná oprávnění. Máme uzavřenu pojistku odpovědnosti za škodu z provozní činnosti na částku 5 mil Kč.Proč vůbec uvažovat o SRT

Pokud alespoň trošku sledujete dění v arboristickém světě u nás i za hranicemi, tak jste jistě postřehli rychle šířící se fenomén zvaný SRT (volným překladem stacionární lanová technika). Proč, a jestli vůbec o tomto stylu práce v koruně stromu uvažovat...celý článek

Kácení s pomocí jeřábu

Spousta překážek - elektrické vedení ze dvou stran, zmrzlinářský stánek. chodník, silnice - a strom až do nebe - rozložitý topol. Prostor kolem zabezpečen, proud vypnutý, pak čekání na jeřábníka. Přijel, Pepa hupl na strom a věřte nevěřte, za tři hodiny jsme měli hotovo. Děkujeme šikovnému jeřábníkovi a městu Hustopeče doprovodný servis.


Postupné kácení na hřbitově

Rizikové kácení na hřbitově v Řeznovicích. Kácení postupné se spouštěním za použití spouštěcích kruhů (Rigging rings) na kotevním bodě.


Cambium saver (chránič kambia)

Cambium saverJednotlivé druhy, jejich výhody a nevýhody, možnosti použití a pár triků na závěr. Dozvíte se mimo jiné, jak uvolnit zaseknutý cambium saver, aniž by se pro něj muselo vylézt, nebo jak bezpečně stáhnout cambium saver, aniž by se poškodil pádem...celý článekPovolení ke kácení a novelizovaná vyhláška 222/2014 Sb.

Dne 1. listopadu vešla v platnost novela, kterou se mění vyhláška 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení. Novela má číslo 222/2014 Sb. Po více než roce se tak opět mění pravidla hry pro povolování kácení. Zde najdete plné znění vyhlášky.
Jaké jsou podstatné změny? Z vymezení pojmů zmizela definice zahrady, která nemá v jiném zákoně oporu. Nyní...celý článek